Nejbližší akce: 23.11.2019 - HOROVÁNÍ , 24.11.2019 - POHÁDKA ZE STARÉ KNIHY , 25.11.2019 - JITKA BAŠTOVÁ (akordeon) & JINDŘICH...

Dům Kultury Šumperk

Džemfest - Dům Kultury Šumperk

Džemfest

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na vánoční koncert Janka Ledeckého, který se uskuteční ve čtvrtek 28. listopadu ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?

a)  1995

b)  1996

c)  1997

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Václav Neckář oslaví se šumperským publikem 65 let na scéně

Dvouhodinový koncert legendy české pop music, který Václav Neckář pořádá ke svému 65. výročí na scéně, bude pro šumperské publikum v neděli 3. listopadu významnou kulturní událostí. Skladby jako Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lékořice, Chci Tě líbat, Kdo vchází do tvých snů a další zazní za doprovodu jeho skupiny Bacily a smyčcového kvarteta. Přijďte si poslechnout písně, které si oblíbily a znají generace Čechů.

Václava Neckáře není třeba dlouze představovat, protože má za sebou velmi pestrou muzikantskou kariéru, na které se střetával s nevšedními muzikanty a během které vznikaly české hudební skvosty. Narodil se do divadelní rodiny a již v dětství se začal věnovat herectví a hudbě. Za svoji hudební dráhu vytvořil nespočet hitů, desítky studiových alb, odjel tisíce koncertů a stal se bezpochyby jednou z největších hudebních ikon. „Pro řadu mladých hudebníků je velkou inspirací a i v současnosti patří jeho koncerty mezi silné hudební zážitky, uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Jako zpěvák zazářil Václav Neckář již v šedesátých letech nejprve v divadle Rokoko, kde vznikl i velký hit Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, který se stal později ústřední melodií pro kultovní český film Pelíšky. O pár let později byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids.

Jako herec se proslavil především rolí v oscarovém snímku Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky natočeném na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Ale zahrál si i hlavní role ve filmu Skřivánci na niti a pohádce Šíleně smutná princezna. Nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze, Páni kluci nebo Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Od sedmdesátých let natáčí a koncertuje se skupinou Bacily, kterou vede jeho bratr Jan Neckář. K jeho dvorním autorům patří kromě bratra Jana také Ota Petřina, Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda, o texty se mu starali například Zdeněk Rytíř či Michal Horáček.


Po roce 1989 a pádu železné opony založil se svým bratrem hudební vydavatelství Ne a Ne Records, které vydalo výběr Časy se mění a účinkovali na něm kromě Vaška i jiní čeští interpreti, kteří se skupinou Bacily za léta jejich existence zpívali.

Díky hitu Půlnoční autorů Jaromíra Švejdíka a Dušana Neuwertha ze soundtracku k filmu Alois Nebel zažil nečekaný úspěšný návrat na vrchol hudebních žebříčků. Píseň také získala absolutní prvenství při slavnostním předávání cen Akademie populární hudby Anděl v kategoriích skladba a videoklip roku. Legenda české populární scény navíc vstoupila v roce 2012 do Síně slávy.

Na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily a smyčcovým kvartetem, který se uskuteční v neděli 3. listopadu od sedmi hodin večer, jsou k dispozici vstupenky v hodnotě 350, 400 a 450 korun. Více informací a online rezervace najdete na dksumperk.cz.

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1117236