Nejbližší akce: 23.08.2019 - REVIVAL INVAZE 2019 , 08.09.2019 - ŠLÁGR PARTA: Karel Peterka, Mára,... , 12.09.2019 - KAREL PLÍHAL - recitál

Dům Kultury Šumperk

BluesAlive - Dům Kultury Šumperk

BluesAlive

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na recitál Karla Plíhala, který se uskuteční ve čtvrtek 12. září ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?

a)  Bratři Ebenové

b)  Jaromír Nohavica

c)  Karel Kryl

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Taneční odpoledne ve společnosti sympaťáka Ľudovíta Kašuby

Přijďte se na začátku léta pobavit a prožijte v neděli 3. června tříhodinové taneční odpoledne ve společnosti sympaťáka Ľudovíta Kašuby, známého z televizní stanice Šlágr, který v Domě kultury Šumperk vystoupí společně s kapelou Kašubovci! Během koncertu určitě zazní hity jako Natália, Dávno, Diana, Jambo Bambo, Alexandra nebo Láska moja, aj hviezdy sa ťa boja.

Slovenský zpěvák a skladatel z Nové Bani absolvoval hudební školu na klavír a již od mládí se pohyboval mezi muzikanty. „Můj otec byl kytaristou v kapele. Když už u nás cvičili, motal jsem se okolo. Všechno jsem nasával a zůstalo mi to dodnes," vypráví Ľudovít Kašuba.

Krátce na to si oblíbil i kytaru. „Když se mi začaly líbit holky, tak to bez kytary nešlo. První akordy mě učil otec, hrál jsem na čundrech a podobně. Po letech jsem zvládl navíc ještě harmoniku a vyzkoušel i saxofon. Vždycky jsem při hraní zároveň zpíval, bez toho by to nebylo ono," upřesňuje.

V současné době vystupuje na různých akcích sám nebo s doprovodnou kapelou Kašubovci - Martina Kreibich (klávesy) a jeho otec Ľudovít Kašuba st. (saxofón). Zařadit svůj repertoár do nějakého hudebního žánru ale přesně nedokáže. „Hraji vše od lidových písní po pop. Můj rozsah je širší, ale základ mám právě v té lidovce. Převážnou většinu tvoří vlastní skladby, některé jsem napsal jen já sám, u jiných je spoluautorem můj otec," vysvětluje.

Jeho příjemný hlas očaroval diváky nejen u nás a na Slovensku, úspěchy slaví ale i v Německu, Polsku nebo Švýcarsku. Úzce spolupracuje i s televizní stanicí Šlágr, kde se díky chytlavým písním stal velmi populární. Zajímavostí je, že jeho nejznámější skladby mají v repertoáru už i jiné kapely, které je přezpívaly.

„Hudba prý léčí a nejlepší pocit je, když mé písně dokáží vyčarovat aspoň jeden úsměv na rtech. Ten, kdo miluje hudbu, nemůže být nikdy úplně nešťastný. Mým přáním je, aby se na koncertech lidé cítili příjemně a odnesli si z nich jen ty nejlepší zážitky," dodává.

Koncert Ľudovíta Kašuby společně s kapelou Kašubovci se uskuteční v neděli 3. června od tří hodin odpoledne ve velkém sále domu kultury. Vstupné s místenkou je 170 Kč. Více informací získáte na dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1068249