Nejbližší akce: 17.07.2018 - KHS: MUSICA FLOREA - BAROKNÍ NOC , 24.08.2018 - REVIVAL INVAZE 2018 , 12.09.2018 - MICHAL ŠTĚPÁNEK - DIVOKÁ A...

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - čtvrtek
od 14 do 17 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na Revival Invazi, která se uskuteční v pátek 24. srpna v šumperském Pavlínině dvoře. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Z jakého států pochází skupina Nightwish?

a)  Norsko

b)  Švédsko

c)  Finsko

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Přední operní pěvkyně představí to nejlepší z operety a muzikálu

Tři operní divy a přeci každá jiná. Jedinečný trojhlas předních operních pěvkyň ve složení ANDREA KALIVODOVÁ, TEREZA MÁTLOVÁ a PAVLÍNA SENIĆ, které jsou spojeny se scénami Národního divadla, Státní opery a dalších, přijede v pátek 15. září do Domu kultury Šumperk. Zde posluchačům představí muzikálový a operetní repertoár za klavírního doprovodu Ladislavy Vondráčkové, docentky HAMU.

Speciální program vznikl u příležitosti 300. výročí narození Marie Terezie, české a uherské královny a rakouské vévodkyně, která byla velkou milovnicí umění a za její vlády se kromě řady reforem rozvíjel i kulturní život.

„Umělkyně zpívají v tomto programu společně a vystoupení prokládají sólovými skladbami. Každá tak může publiku představit svůj hlasový obor, což bezesporu přispěje k pestrosti večera,“ prozradila produkční domu kultury Michaela Horáková.

První a jediné dámské operní trio v Čechách, které si říká Opera Divas, vzniklo v roce 2015. Umělkyně kývly na účinkování při společných vánočních koncertech, které měly velmi kladnou odezvu diváků a kritiky. Proto se také rozhodly ve své spolupráci nadále pokračovat.

„Posluchači se v jejich podání mohou těšit na skladby Hallelujah, O sole mio, Funiculi Funicula, úryvky z operety Hraběnka Marica, Netopýr, Čardášova princezna, Netopýr, nebo z muzikálu Cats, Phantom Opery, West Side Story a My Fair Lady,“ dodala Michaela Horáková.
Opera Divas
Sopranistka Pavlína Senić má díky jižanským kořenům nezaměnitelnou barvu hlasu. Vystudovala Hudební Akademii Múzických Umění v Praze, kde obdržela stipendium na londýnské Akademii Guildhall School of Music. Pro svou všestrannost je často obsazována nejen do operet ve Státní opeře Praha. Úzce spolupracuje s hudebním festivalem Znojmo, kde má každoročně svůj Gala koncert na zámku v Uherčicích. Pravidelně se věnuje charitě a vystupuje v projektech České televize. Je ale také vyhledávanou pěvkyní státních hymen. Největší úspěch slavila při přednesu srbské hymny při příležitosti Fed Cupu 2012, kdy přímý přenos vysílalo hned několik zemí světa.

Tereza Mátlová je operní i muzikálová zpěvačka, absolventka pražské HAMU a vítězka ceny Talent roku operního festivalu v irském Wexfordu. Účinkuje nejen v Národním divadle v Praze, ale i na světových hudebních scénách. Zpívala na prestižním turné Evy Urbanové nebo Karla Gotta. Spolupracuje s agenturou GOJA, která uvádí světové muzikály. Vystoupila v rolích jako Cosette v Les Misérables, Ellen v Miss Saigon, nebo Carlotta Giudicelli v úspěšném muzikálu Fantom Opery.

Přední česká mezzosopranistka Andrea Kalivodová vystudovala konzervatoř v Brně a Hudební akademii múzických umění v Praze. Již v dobách svých studií začala hostovat a spolupracovat s našimi předními operními divadelními scénami. Pravidelně se zúčastňovala mezinárodních mistrovských kurzů, vždy u špičkových pedagogů a uměleckých osobností (Ralf Düring, Franz Lukasowski, Alexe Gall, Eva Blahová, Fabio Luissi, Otto Schenk a dalších). V rámci své koncertní činnosti absolvuje vystoupení po celé Evropě, Americe, Japonsku a dalších zemích.

Koncert plný krásných muzikálových melodií se uskuteční v pátek 15. září od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné na sezení je za 190, 230 a 270 Kč. Více informací a rezervace vstupenek najdete na www.dksumperk.cz a operadivas.cz

 

Muzikálový a operetní repertoár

Společné skladby:

L. Cohen Hallelujah
E. Capua O sole mio
L. Denza Funiculi Funicula
F. Sartori Time to Say Goodbay
E. Moriccone Nella Fantasia
L. Bernstein West Side Story


Sólové skladby:

E. Kalmán árie Maricy z operety Hraběnka Marica
E. Kalmán árie Sylvy z operety Čardášova princezna

J. Strauss árie Adély z operety Netopýr
J. Strauss arie Rosalindy z operety Netopýr
V. Lehár árie Hanny "Vilja o Vilja" z operety Veselá vdova
A. L. Webber árie Grizabely z muzikálu Cats "Memory"

A. L. Webber árie Christin z muzikálu Phantom opery
L. Bernstein árie Marie z muzikálu West Side Story

F. Loëwe árie Lízy z muzikálu My Fair Lady
C. Schönberg Bídníci árie "Knížka snů"

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 840378