Nejbližší akce: 22.03.2019 - MŇÁGA A ŽĎORP , 31.03.2019 - KREJČOVSKÁ POHÁDKA , 01.04.2019 - VELIKONOČNÍ POHÁDKA

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert písničkáře Pokáče, který se uskuteční v pátek 12. dubna v domě kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje debutové album písničkáře Pokáče?

a)  Vousy

b)  Mám doma kočku

c)  Vlasy

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Jak šel čas s Vistafilmem?

Šumperský rodák Lubomír Hlavsa se více než 25 let úspěšně pohybuje v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby nejen se svou společností Vistafilm, a to i ve spolupráci s Českou televizí. V úterý 15. května se můžete těšit na besedu spojenou s promítáním zajímavých scén z jednotlivých známých snímků.

Lubomír Hlavsa je kameraman, režisér, scénárista, hudebník, ilustrátor a výtvarník v jedné osobě. V oblasti umění se pohyboval ale již před revolucí, v letech 1978–1992 se aktivně věnoval především hudební tvorbě, například s křesťanskou pop-rockovou skupinou Arcus projezdili křížem krážem celou republiku. Se svou matkou Valentinou spolupracoval na rozhlasových pořadech pro zahraniční stanici Trans World Radio, která ilegálně vysílala pro Československo a vytvořili spolu celou řadu publicisticko-dramatických pořadů včetně textů i hudby pro více než 150 písní. Ty byly následně vysílané také v americkém HCJB World Radio pro české a slovenské krajany. Hudba se stala nejen projevem jeho světonázoru, ale také v ní čas od času vyjadřoval svůj odpor vůči totalitám všeho druhu.

Už od dětství se věnoval také kreslení komiksů, kterými si chtěl kompenzovat celoživotní lásku k filmu. V letech 1987–1992 kreslil komiksy již profesionálně a vydával je například v časopisech ABC, Čtyřlístek, Ilustrované sešity, Stopa, Kometa, Aréna, nebo slovenské Slniečko.

V roce 1992 si konečně splnil největší životní sen a začal se věnovat televizi a filmu. Stal se totiž spolumajitelem vlastní produkční televizní společnost FONTIS TV Production a už o 5 let později začala jeho spolupráce také s Českou televizí, která trvá až dodnes. Pro ni natočil více než 100 publicistických pořadů, dokumentárních filmů nebo doku-dramat. Tři roky vyráběli společně s manželkou také zpravodajský pořad Města Šumperka, s názvem „Studio S“, které dostalo v Celostátní soutěži ocenění jako jedno z nejlepších. Za svou dosavadní kariéru v oblasti kinematografie jsou navíc držiteli mnoha mezinárodních ocenění.

Od roku 2006 jsou majiteli vlastní společnosti VISTAFILM s.r.o. zaměřující se především na tvorbu křesťanských projektů a vzdělávacích projektů o etice (Exit 316, Exit 316-Mise nebo Zprávy agenta Kixe). Poté se začali věnovat především historickým tématům a polohrané dokumentární tvorbě. Diváci mohli vidět tyto snímky: Hrabě Zinzendorf – síla přesvědčení, David Zeisberger - Apoštol indiánů, Pod ochranou Žerotínů nebo Jan Hus - Cesta bez návratu. A v současné době se připravuje premiéra prvního celovečerního doku-drama Poslední útěk Jeronýma Pražského s Ondřejem Vetchým, Jitkou Čvančarovou, Petrem Kostkou, Pavlem Rímským a Vladimírem Kratinou v hlavních rolích.

Lubomír Hlavsa má zároveň potřebu se vyjadřovat k obyčejným věcem, které nás potkávají v běžném životě. Tak vznikl i jeho youtube kanál „Dědek a jeho kreslený svět“, který pravidelně publikuje na internetu. Jednotlivé díly doplňuje velmi podvedenými výstižnými ilustracemi.

Beseda s promítáním „Jak šel čas s Vistafilmem“ se koná v úterý 15. května od 17 hodin v G-klubu Šumperk. Vstupné na sezení je za 30 Kč. Více informací získáte na dksumperk.cz a vistafilm.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 985536