Nejbližší akce: 20.06.2019 - KHS: JANA BOUŠKOVÁ (harfa), LUKÁŠ... , 23.08.2019 - REVIVAL INVAZE 2019 , 08.09.2019 - ŠLÁGR PARTA: Karel Peterka, Mára,...

Dům Kultury Šumperk

BluesAlive - Dům Kultury Šumperk

BluesAlive

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na Revival Invazi, který se uskuteční v pátek 23. srpna v Pavlínině dvoře u domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Který zpěvák v současné době vystupuje společně s kapelou Queen?

a)  Paul Rodgers

b)  Adam Lambert

c)  Elton John

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Folkoví Nezmaři zazáří v Šumperku

Ve čtvrtek 1. listopadu se od sedmi večer v šumperském domě kultury uskuteční výroční koncert legendární skupiny Nezmaři. Letos totiž slaví již 40 let existence v hudebních vodách folku a country. Během vystoupení zazní písničky od jejich počátků až po současnost - například Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek a Růže. Díky speciální videoprojekci publikum uvidí i spoustu jedinečných fotografií spojených s historií skupiny.

Ta byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi „otci zakladateli“ Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla. Krátce na to se ale Nezmaři osamostatnili a postupem času se stali jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény. Po řadě nejrůznějších personálních změn se nakonec v posledních patnácti letech ustálila podoba skupiny na pánském triu Pavel Zajíc, Antonín Hlaváč (kytary), Pavel Drengubák (kontrabas) a zpěvačce i hráčce na klávesy Šárce Benetkové.

Skupina je charakteristická
vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika. Nezmaři každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé ČR a Slovensku, právem proto patří mezi nejlepší vokální soubory u nás. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v daném žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk & Country. Na svém kontě mají 13 samostatných alb a DVD Nezmaři 30 let.

Návštěvníci uslyší nové skladby, ale i známé nezmarovské písničky. Program koncertu proto nabídne celistvý vhled do hudební historie této oblíbené stálice české hudební scény,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Unikátní slavnostní koncert folkových Nezmarů začíná ve čtvrtek 1. listopadu od 19 hodin ve velkém sále domu kultury. Vstupenky na sezení lze zakoupit v předprodeji za 200 Kč, v den akce podraží o padesát korun. Více informací a online rezervace vstupenek na www.dksumperk.cz.

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1039841