Nejbližší akce: 22.03.2019 - MŇÁGA A ŽĎORP , 31.03.2019 - KREJČOVSKÁ POHÁDKA , 01.04.2019 - VELIKONOČNÍ POHÁDKA

Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků - Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert písničkáře Pokáče, který se uskuteční v pátek 12. dubna v domě kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje debutové album písničkáře Pokáče?

a)  Vousy

b)  Mám doma kočku

c)  Vlasy

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Festival Špek si letos opět připravil zajímavé kulturní lahůdky

Šumperská přehlídka ŠPEK letos již potřinácté představí během jara umělce působící či pocházející z našeho kraje. V různorodém programu se mohou návštěvníci festivalu těšit na divadelní představení, hudbu, přednášky, výstavu nebo také autorské čtení.

Veřejnost chceme seznámit s umělci, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. Představíme místní tvůrce, nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce. Letošní ročník se opět koná v časovém rozmezí tří měsíců, tedy od března do května.

V nabitém programu si může každý najít „svůj šálek kávy“. Hned v úvodu se můžeme těšit na druhý ročník jedinečného Keltského večera, na který si šumperská skupina Happy To Meet pozvala další soubory – Isara, Vintage Wine a taneční seskupení Démáirt (2.3.). Následně k nám zavítá oblíbený písničkář a držitel ocenění Anděl Thom Artway a o roli předskokana se postará šumperská skupina Trocha Klidu (9.3.). Pořádný rockový nářez si mohou příznivci ostrých kytarových riffů užít na Rockové párty, která se koná ve společnosti oblíbených skupin z Olomouckého kraje - Soul Of Scarlett, We Are The Motion a Notion Deep (13.4.). Speciální koncert dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Elišky Bröcklové a Maki se uskuteční přímo na jevišti velkého sálu (17.4.). Folkoví fanoušci jistě uvítají, že na tradičním memoriálu Šumperské Pomněnky vystoupí kapely Spirituál Kvintet, Koňaboj a BlueGate (20.4.). Populární rocková skupina Alkehol společně s jesenickou předkapelou DW8 dostanou svým živelným vystoupením diváky pořádně do varu (4.5.). Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj (18.5.).

Přehlídka Špek má připravený program také pro příznivce výtvarného umění. V jižním křídle DK bude možné navštívit poutavou výstavu Jeseníky ve fotografiích od Jiřího Hejtmánka (11.4. - 11.5.).

I milovníci divadla si přijdou na své. Pro dětské publikum si Divadélko S Radostí Zábřeh připravilo tradiční karneval (11.3.) i divadelní pohádkové představení (25.3.). V šumperském divadle se bude konat čtvrtý ročník akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (21.4.).

Za doprovodu akordeonu se dočkáte i autorského čtení šumperského spisovatele Jaroslava Žváčka
, jehož scénáře se staly předlohou pro film Kobry a užovky nebo seriál Vinaři (16.3.). Dále se můžete těšit na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty Miroslava Macka, který vydal úspěšné pokračování známé knihy Saturnin. O klavírní doprovod se navíc postará student ZUŠ Zábřeh (24.4.). Šumperská doktorka Ivana Wurstová uvede cestopisnou přednášku o propojení západní a tradiční šamanské medicíny. Návštěvníci se dozvědí více o jejích zkušenostech z cesty po Peru a jak spojuje různé pohledy na nemoc při léčení svých pacientů (10.5.). Manželé Iva a Lubomír Hlavsovi se více než 25 let úspěšně pohybují v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby se svou společností Vistafilm, a to i ve spolupráci s Českou televizí. Můžete se těšit na besedu spojenou s promítáním zajímavých scén ze snímků Jan Hus – Cesta bez návratu, Pod ochranou Žerotínů nebo Poslední útěk Jeronýma Pražského (15.5.).

Přehlídka ŠPEK se koná za finanční podpory Olomouckého kraje a města Šumperka. Hlavním partnerem festivalu je Pivovar Holba.


Předprodej vstupenek v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).

Více informací a online rezervace na www.dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 985519