Nejbližší akce: 19.10.2018 - DŽEMFEST - VYPRODÁNO , 25.10.2018 - Koncert k výročí republiky , 26.10.2018 - TURBO

Dům Kultury Šumperk

BluesAlive - Dům Kultury Šumperk

BluesAlive

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert legendární skupiny Nezmaři, který se uskuteční ve čtvrtek 1. listopadu ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce byla založena skupina Nezmaři?

a)  1977

b)  1978

c)  1979

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Festival „Být ženou“ pod širým nebem

Festival Být ženou vznikl před čtyřmi lety, abychom si i v Šumperku připomněli Světový den respektu k porodu a mnoho tváří a témat ženy. Letos se poprvé uskuteční v Pavlínině dvoře, jehož brány se otevřou návštěvníkům v sobotu 26. května od 10 hodin. Festival je určen všem ženám různého věku, stavu i povolání. A nejenom jim - jsou zde vítáni také muži a děti, pro něž chystáme aktivní program.

Seznam přednášek je jistě bohatý a zajímavý. Dopoledne bude povídat výborná soukromá olomoucká porodní asistentka Kristina Neubertová Zemánková o tom, jestli bolest patří k porodu a jak se na ni připravit. Druhou ženou festivalu je Jana Urbánková, bylinkářka a lektorka řady workshopů a seminářů, která pohovoří o harmonii v nás a proč je tak těžké toho někdy dosáhnout. Další inspirující přednášku nabídne známá léčitelka a vědma Eva Pitnerová. Bude se zamýšlet nad tématem, jaké je to být ženou v roce 2018.

V programu máme i jednoho zajímavého muže – Marka Cinka, který bude mít přednášku na téma Mistr v nás. Marek vyřezává nádherné dřevěné sochy, doplněné drahými kameny a některé z nich přiveze i na náš festival. Určitě stojí za to se s tímto mužem osobně setkat.

Poslední přednáška bude na téma Sexuální vědomí a kultivace životní síly. Představí ji Monika Michaelová, lektorka tantry, šamanka a především žena, která částečně žije u kmene Kogi a snaží se propojovat domorodou kulturu s tou naší. V neděli 27. května bude ještě možnost zúčastnit se i jejího celodenního semináře.

Závěr celého festivalu uzavře prožitkový workshop Léčivého zpívání s ostravskými muzikoterapeuty Kateřinou a Tomášem Pokornými. Tradičně už každý rok festival provází i výstava – tentokrát to budou jemné a nápadité mandaly Zuzany Krulové.

Po celou dobu bude možné ochutnat vynikající občerstvení – od polévek, přes zeleninové saláty, dortíky, až po dobrou kávu. Těšit se můžete i na stánky s ručně dělanými radostmi,“ uvedla jedna z organizátorek festivalu Petra Zsáková.

I doprovodný program všechny návštěvníky mile potěší. Olomoucké kadeřnictví Zelená hlava vám vykouzlí zajímavý účes nebo si můžete nechat něco namalovat hennou. Těhotným nabízíme bellypaiting (památeční malování na bříško), reflexní masáže si lze dopřát od Věry Vyšňovské, Jana Šulová z Velkých Losin doveze své krásné tvořivé omalovánky. Dětský hrací koutek bude letos daleko aktivnější, než malování pastelkami.

Festival bude probíhat v sobotu 26. května od deseti hodin ráno až do osmé večerní v Pavlínině dvoře v Šumperku (prostor mezi Muzeem a DK). Vstupné je na sezení v předprodeji DK za 320 korun, nebo díky exkluzivní akci 1+1 za 500 korun (lze objednávat přes GoOut.cz nebo v obchodě Bílý Králíček Šumperk). V den akce cena poskočí na 390 korun, bez možnosti koupit vstupenky 1+1.

Více informací na bytzenousumperk.cz a dksumperk.cz

 

 

Program:
10:00 – 11:00        
Kristina Neubertová Zemánková
Porod a bolest? Proč k sobě (ne)patří

11:00 – 12:00       
Jana Urbánková
Harmonie ženy

12:00 – 12:30       
přestávka

12:30 – 14:00        
Eva Pitnerová
Jaké je být ženou v roce 2018?

14:00 – 15:30        
Marek Cinko
Mistr v nás

15:30 – 16:00        
přestávka

16:00 – 17:30        
Monika Michaelová
Sexuální vědomí a kultivace životní síly

18:00 – 19:30        
Kateřina a Tomáš Pokorní
Léčivé zpívání

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 892483