Nejbližší akce: 24.02.2018 - O POHÁR MĚSTA ŠUMPERKA 2018 , 24.02.2018 - KVĚTINOVÝ PLES , 26.02.2018 - ANNA PAULOVÁ (klarinet), LUKÁŠ...

Dům Kultury Šumperk

Koncert k výročí repubiky - Dům Kultury Šumperk

Koncert k výročí repubiky

Rezervace vstupenek

Telefonická rezervace:
+420 583 214 279

Volejte pondělí - pátek (15 h - 18 h)

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert kapely Katapult, který se uskuteční v pátek 23. března ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce byla založena skupina Katapult?

a)  1974

b)  1975

c)  1976

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

44. ročník festivalu Preludium Aloise Motýla se blíží

Festival Preludium Aloise Motýla vstoupí v roce 2017 do svého 44. ročníku. Každým rokem připravujeme dramaturgii s vědomím, aby byla zajímavá a pokud možno reflektovala původní myšlenku festivalu, a to pomoci v počátku kariéry mladým a začínajícím umělcům.

Z těchto pohnutek vzniklo v minulosti několik zajímavých dramaturgických nápadů, které byly posléze divácky velmi
oceňovány. Při přípravě 44. ročníku jsme chtěli trochu vybočit z řady běžných koncertů klasické vážné hudby, ale přitom zachovat jistou souvislost. Vznikla idea pozvat na koncerty festivalu v roce 2017 ty umělce, kteří všichni jsou svým původním zaměřením svázáni s klasickou vážnou hudbou, ale není to momentálně jejich doména.

Zahajovací koncert se uskuteční v pondělí 13. února 2017 od 19 hodin v klášterním kostele v Šumperku a představí se nám vokální soubor TIMBRETONE. Smíšený česko-polský soubor je složen pouze ze zpěváků, kteří zpívají tzv. „a capella“, čili bez doprovodu. Ačkoliv všichni klasicky studovaní zpěváci, v programu koncertu zazní skladby od popu přes jazz až po souborem milovaný folklór. Rádi též hledají nové zvukové možnosti. Jejich nástroji jsou jejich hlasy.


Následující koncert festivalu v pondělí 27. února 2017 nabídne šumperskému publiku vystoupení KVARTETA APOLLON. Mimořádné smyčcové kvarteto zařadí do svého programu hudby klasických mistrů M. Ravela nebo E. Schulhoffa, ale nabídnou nám také skladby autorů jazzových a swingových. Také tento koncert se uskuteční od 19 hodin v klášterním kostele v Šumperku.


Koncertem v pondělí 13. března 2017 se v Šumperku v klášterní kostele představí se svým originálním programem flétnistka LENKA KOZDERKOVÁ ŠIMKOVÁ. Lenka je šumperská rodačka a přijala pozvání vystoupit v komponovaném literárně hudebním pořadu Flétna a poezie. Těšit se můžeme nejen na umění flétnistky Lenky Kozderkové Šimkové, jazzové inspirace a její vlastní tvorbu, ale také na poezii v podání herce Františka Kreuzmanna.


Závěrečný festivalový koncert v pondělí 27. března 2017 otevře vrátka velice netradičnímu hudebnímu žánru, a tím je argentinské tango. Seskupení ESCUALO QUINTET je složeno z profesionálních klasických vystudovaných hudebníků hrajících na housle, kytaru, klavír, kontrabas a bandoneon (druh akordeonu). Převážná část repertoáru tohoto souboru nabízí skladby Astora Piazzolly, který je považován za duchovního otce a největšího propagátory argentinského tanga na světě, nicméně budou k slyšení i skladby jiných autorů.


Věříme, že letošní velice netradiční ročník Preludia Aloise Motýla nenechá příznivce hudby doma a že se na všech koncertech tradičně uvidíme. Vstupenky budou k dispozici na pokladně DK Šumperk v obvyklých dnech.

 

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 719861